Ilgtspējīgs dzīvesveids
Ilgtspējības jēdziens tiek arvien vairāk pieminēts un arī attīstīts organizācijās un uzņēmumu darbībā. Ilgtspēja ienāk visās nozarēs un ir novērojams, ka uzņēmumos parādās ilgtspējas speciālisti un ļoti priecē, ka tiek domāts, runāts un ieviesta ilgtspēja mūsu domāšanā, rīcībās un uzņēmumos.
Ko risina ilgtspēja? Citiem vārdiem tas ir tā saucamais "zaļais" dzīvesveids, bet sauc to kā vēlies - būtiskākais, ka konkrētā Tava rīcība nerada nenovēršamu un videi paliekošu negatīvu ietekmi. Tas nav tikai par to, ka nopirktais produkts atstāj atkritumus, kurus nevar sašķirot. Ilgtspēja var būt arī cēloņos - jau ražojot produktu ir piedomāts par izejvielu un nepieciešamās enerģijas ilgtspējīgu izmantošanu procesos, pirms produkts nonāk pie klienta. Tādēļ vēlamies, lai pircēji iegādājoties preces saskata un ir informēti par to, kā tieši izvēlētais produkts potenciāli ir ekoloģiskāks salīdzinot ar kādu citu ierakstu alternatīvu, ja ne visā tā dzīves ciklā, tad vismaz kādā no posmiem.
Ja runājam par dzīvesveidu, tad tas attiecas uz mājsaimniecībām, indivīdiem katru atsevišķi, bet tai pat laikā - uz mums visiem kopā. Mēs katru dienu izdarām izvēles - pērkot, lietojot, tērējot, izmetot, pērkot, izmetot, pērkot, patērējot, izmetot. Bēdīgākais ir tas, ka bieži cilvēks pēc brīža, kad priekšmetu izmetis atkritumu tvertnē, jūtās no tā atbrīvojies pavisam. Bet diemžēl daba mūsu atkritumus atceras ilgi. Plastmasa pati par sevi nav ļauna un kaitīga. Tā ir kaitīga un ļauna tad, kad cilvēks pēc plastmasveidīgu produktu lietošanas no tās ir atbrīvojies nedomājot un neuzņemoties atbildību par to, kur tā nonāks tālāk.
Pavisam ilgtspējīgs/zaļš/eko dzīvesveids ir daļēji iespējams mūsu esošajā sistēmā. Pārejai uz to ir nepieciešams jauni ieradumi un jāapgūt daudz jaunus ieradumus un izpratne par produktu
un pakalpojumu
ilgtspējīgu ražošanu un patēriņu jeb visu kopā - dzīves ciklu. Dzīves cikls ir par to, no kurienes preces un pakalpojumi rodas, kā tos pēc iespējas labāk attiecībā pret dabu izmantot un ko darīt pēc tam, kad produkts ir nokalpojis.
Arī ANO (Apvienoto Nāciju Organizācija) tikšanās laikā Riodežaneiro pieņemtajā deklarācijā iekļauto principu, ka vides jautājumi vislabāk risināmi ar visu iedzvotāju iesaistīšanos un līdzdalību. Katram mums ir izvēle iegādāties produktu, kurš kalpos ilgāku vai īsāku laiku. Jo ilgāk lietosim izvēlēto produktu, jo retāk būs jāiegādājas konkrēta prece, lai apmierinātu savu vajadzību.
Izvēlies pirmo soli, kā Tu vari izdarīt atbildīgu pirkumu, domājot par iltspējīgu patēriņu.
Šajā blogā turpināsim informēt un izglītot par mazajām, bet būtiskajām lietām, kuras iekdienā vari savā ģimenes lokā uzlabot.
Ar sveicieniem
Sofija un Līga
vītolos.lv
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.